مصاحبه با خانم دکتر فرناز لطیف

فرناز 1399-02-20 11:30:27

عضو هیئت علمی واحد شهرری:
سمینار زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگارامام خمینی (ره)- شهرری ، با هدف ترویج کارآفرینی برگزارشد.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹ دانشگاه/ آموزشی و پژوهشی


فرناز لطیف در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا برگزاری سمینارها و رویدادهای علمی را موجب ایجاد انگیزه در دانشجویان و پویایی فضای دانشگاه دانست و گفت: سمینار زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) با هدف تربیت دانشجوی کارآفرین و هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه‌های نسل چهارم برگزار شد.
دبیر چهارمین سمینار زبان انگلیسی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری ادامه داد: با توجه به ضعف نظام آموزش و پرورش در آموزش‌های زبان انگلیسی و نبود سیاست‌های کلان در استفاده از زبان بین‌المللی در دانشگاه‌ها از دلایل دغدغه‌مندی گروه زبان انگلیسی واحد یادگار امام خمینی(ره) و برگزاری سمینار زبان در همین راستا به‌شمار می‌رود.
لطیف درباره لزوم توجه بیشتر به آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: امروزه برای صدور و نشر دانش و رقابت علمی با دانشگاه‌های جهان باید توجه بیشتری به مقوله آموزش و همگانی‌سازی زبان‌های بین‌المللی معطوف شود.
وی گسترش آموزش زبان‌های بین‌المللی را در بین محققان و استادان گامی مؤثر در جلوگیری از سرقت علمی دانست و بیان کرد: ترجمه برون‌دادهای علمی توسط افراد غیرمتخصص به زبان‌های بین‌المللی یکی از عوامل رایج سرقت علمی است و استادان در امر آموزش زبان علمی بین‌المللی باید اهتمام جدی داشته باشند.
عضو هیئت علمی گروه زبان‌های خارجی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری عنوان کرد: مشارکت بسیج دانشجویی در برگزاری هرچه بهتر سمینار زبان انگلیسی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری شایان تقدیر است ولی برای برگزاری این سمینار در سطوح منطقه‌ای و ملی همکاری‌های لازم انجام نمی‌گیرد.
دبیر چهارمین سمینار زبان انگلیسی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری با اشاره به محوریت سمینارهای زبان انگلیسی مبنی بر کارآفرینی در زبان‌های بین‌المللی، تصریح کرد: از نکات قابل توجه دو دوره گذشته سمینار زبان انگلیسی واحد یادگار امام خمینی(ره)، ارائه و سخنرانی دانشجویان زبان انگلیسی واحد یادگار امام(ره) است که موجب افزایش اعتماد به نفس و انگیزه آن‌ها شده است.
لطیف در پایان با اشاره به ارتقای سطح برگزاری سمینار به سطوح منطقه‌ای و ملی خاطرنشان کرد: ۱۲۰ نفر در چهارمین سمینار زبان انگلیسی واحد یادگار امام(ره) شرکت کردند که ۲۰ نفر از این تعداد، از دانشجویان سایر گروه‌ها و واحدهای دانشگاهی بودند.
به نقل از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا
https://ana.ir/i/368394 


 

نظرات
نظر بدهید
ایمیل شما منتشر نخواهد شد.